Seurojen järjestämät turnaukset

Piirin jäsenseuran tulee pyytää piiristä lupa seuran turnauksen järjestämiseen. Valtakunnalliseen tapahtumakalenteriin piiri julkaisee seurojen järjestämät turnaukset, jotka eivät ole piirisarjatoimintaa. Kaikki Pohjois-Suomen piirissä myönnettävät turnausluvat myönnetään rajoituksinjolloin samaan aikaan mahdollisesti olevat piirisarjaottelut ovat etusijalla.

Myönnetyt turnausluvat 2019, jalkapallo      
OHF Talvisarja 2018-2019, Oulu 28.10.2018-28.4.2019   Kari Karjalainen, kari@oulunharrastefutis.fi
Oulu Girls Cup 2019 11.-13.1.2019 T14 (2005) ja T15 (2004) Ari Kannasmaa, yllapito@onssi.fi
TammiCup 2019, Kemi 26.-27.1.2019 P/T12-7 (2007-2012) Ilkka Nisula. ilkka.nisula@keps.fi
Oulu Girls Cup 2019 1.-3.2.2019 T ja P Ari Kannasmaa, yllapito@onssi.fi
Ystäväcup 2019, Kajaani 8.-10.2.2019 P14 (2004) Susanna Kemppainen, kemppainen.2susanna@gmail.com
Ulrikan turnaus, Tornio 16.-17.3.2019 P10-7 (2009-2012) ja T10-8 (2009-2011) Tuomas Lantto. tuomas.lantto@gmail.com
Kalle's Burgerin MaalisCup 2019, Kemi 23.-24.3.2019 P/T12-7 (2007-2012) Ilkka Nisula, ilkka.nisula@keps.fi
HuhtiCup 2019, Tornio 5.-7.4.2019 T12 (2007) ja T13 (2006) Marika Toratti, marika.toratti@gmail.com
Kalle's Burgerin KEPS-turnaus 2019, Kemi 13.-14.4.2019 P/T12-7 (2007-2012) Ilkka Nisula, ilkka.nisula@keps.fi
V Oulu Boys Cup, Oulu 20.-21.4.2019 P15-10 (2004-2009) Jussi Törmä, jtorma@jippii.fi
V Oulu Boys Cup, Oulu 22.4.2019 P9-6 (2010-2013) Jussi Törmä, jtorma@jippii.fi
Rospuuttoturnaus, Oulu 18.-19.5.2019 P/T11-4 (2008-2015) Pasi Hilli, pasi.hilli@ols.fi
Kesäpudas 2019 15.-16.6.2018 P/T13-5 (2016-2014) Jarmo Lohela, jarmolohela72@gmail.com
Ajax Cup, Kempele 28.-30.6.2019 P/T6-9 (2013-2010) Arttu Kauppinen, arttu.kauppinen@ajaxsarkkiranta.fi
Tornio Haparanda Cup, Tornio ja Haaparanta 26.-28.7.2019 P15-7 (2004-2012) ja T15-8 (2004-2011) Tuomas Lantto, tuomas.lantto@gmail.com
Terwaturnaus, Oulu 9.-11.8.2019 P15-6 (2004-2013) ja T13-6 (2006-2013) Pekka Kainu, pekka.kainu@tervaritjuniorit.fi
Kapteeni Cup, Oulunsalo >> 24.-25.8.2019 P/T12-7 (2007-2012) Kimmo Kärki, valmennuspaallikko@oulunsalonpallo.com
Oulu Cup 2019 21.-22.9.2019 P/T11-4 (2008-2015) Pasi Hilli, pasi.hilli@ols.fi
SyysSarkkis 2019, Kempele 28.-29.9.2019 T9-11 (2010-2008) Juha Myllyaho, juha.myllyaho@luukku.com
OTP Syysturnaus, Oulu 28.-29.9.2019 P/T12-10 (2007-2009) Esa Karjalainen, esa.karjalainen@dnainternet.net
OTP Jouluturnaus, Oulu 6.-8.12.2019 P/T9-6 (2010-2013) Esa Karjalainen, esa.karjalainen@dnainternet.net
Myönnetyt turnausluvat 2018-2019, futsal      
Futsalin Pohjolan Champion Cup, Kempele ja Oulunsalo 17.-18.11.2018 P/T14-12 (2004-2006) Jussi Törmä, jtorma@jippii.fi
Futsal Pohjolan Champion Cup 2019, Kempele ja Oulunsalo 26.-27.10.2019 P/T8-11 (2011-2008) Jussi Törmä, jtorma@jippii.fi
Futsal Pohjolan Champion Cup 2019, Kempele ja Oulunsalo 2.-3.11.2019 P/T12-14 (2007-2005) Jussi Törmä, jtorma@jippii.fi
Myönnetyt turnausluvat 2018, jalkapallo
Ystäväcup, Kajaani 10.-11.2.2018 P14 (2004) Susanna Kemppainen, kemppainen.2susanna@gmail.com
Ulrikan turnaus, Tornio >> 17.-18.3.2018 P7-10 (2011-2008), T8-10 (2008-2010) Klaus Kulju, klaus.kulju@windowslive.com
HuhtiCup, Tornio >> 14.-15.4.2018 T13 (2005), T12 (2006) Marika Toratti, marika.toratti@pp.inet.fi
IV Oulu Boys Cup >> 21.-22.4.2018 P7-14 (2011-2004) Jussi Törmä, jussi.torma@ppshp.fi
Tervareitti-turnaus, Muhos 9.-10.6.2018 P/T6-11 (2012-2007) Tero Lehmikangas, tero.lehmikangas@gmail.com
KesäPudas, Haukipudas >> 16.-17.6.2018 P/T6-12 (2012-2006) Riikka Ylitalo, toiminnanjohtaja@haupa.fi
Ajax Cup, Kempele >> 29.6.-1.7.2018 P/T6-9 (2012-2009) Arttu Kauppinen, arttu.kauppinen@ajaxsarkkiranta.fi
OTP turnaus, Oulu 29.6.-1.7.2018 P7-13 (2011-2005) Tero Suoneperä, otp@gmail.com
Santa Claus Cup, Rovaniemi>> 3.-7.7.2018 P6-16 (2012-2002), T6-17 (2012-2001), M35-55, Ladies Antti Nikander, santaclauscup@fcsantaclaus.fi
KemiCup 2018 14.7.2018 P/T6-12 (2012-2006) ilkka.nisula@keps.fi
Tornio Haparanda Cup >> 27.-29.7.2018 P6-15 (2012-2003), T8-15 (2010-2003) Klaus Kulju, klaus.kulju@windowslive.com
Terwaturnaus, Oulu >> 10.-12.8.2018 P6-14 (2012-2004), T6-14 (2012-2004) Pekka Kainu, pekka.kainu@tervaritjuniorit.fi
Kapteeni Cup, Oulunsalo >> 25.-26.8.2018 P/T6-11 (2012-2007) Tuomas Jaakkola, kapteenicup@gmail.com
Oulu Cup 22.-23.9.2018 P/T7-14 (2011-2004) Pasi Hilli, pasi.hilli@ols.fi
Tyttöjen SyysSarkkis, Kempele 6.-7.10.2018 T9-10 (2009-2008) Juha Myllyaho, juha.myllyaho@luukku.com
Markus Heikkinen Cup, Oulu 13.-14.10.2018 P10 (2008) Satu Rovanperä, ols08jojo@gmail.com
Puulaakin Pohjois-Suomen Mestaruuskisat 10.11.2018 M, M +40 ja N Ilkka Nisula, ilkka.nisula@keps.fi
Marrascup, Oulu 17.-18.11.2018 P14 (P15+P13) Pekka Kainu, pekka.kainu@tervaritjuniorit.fi
Practice Cup, Tornio 24.-25.11.2018 T11-9 (2007-2009) Janne Hietala, janne.hietala@pp1.inet.fi
OLS 07 Kutsuturnaus 2018, Oulu 1.-2.12.2018 P11 (2007) Jaakko Simonen, jaakko.simonen@oulu.fi
Tulipallo 2018, Kajaani 1.-2.12.2018 T11-12 (2007-2006) Susanne Kallio, sussu.kallio@gmail.com
JouluCup 2018, Kemi 1.-2.12.2018 P13-14 (2005-2004) ja P/T12 (2006) Ilkka Nisula, ilkka.nisula@keps.fi
Joulupukkiturnaus, Tornio 1.-2.12.2018 P9-6 (2009-2012) ja T9-7 (2009-2011) Klaus Kulju, klaus.kulju@windowslive.com
Jouluturnaus 2018, Kemi 8.-9.12.2018 P/T6-12 (2012-2006) Ilkka Nisula, ilkka.nisula@keps.fi
Jouluterwaturnaus, Oulu 15.-16.12.2018 P/T6-11 Pekka Kainu, pekka.kainu@tervaritjuniorit.fi