Tyttötoiminta piirin seuroissa

Tyttöfutaajille on toimintaa tarjolla seurojen ilmoitusten mukaan mm. seuraavissa Länsi-Suomen piirin seuroissa.
Taulukkoa täydennetään. Päivitykset ja lisäykset voi ilmoittaa mari.jappila(a)palloliitto.fi

Seura Yhteystiedot
   
Auran Palokunnan Urheilijat www.auranpalokunnanurheilijat.net
T09, aloittava joukkue ville.antikainen81(a)gmail.com
T/P06-08 ville.antikainen81(a)gmail.com
T03-04 kmrautio(a)gmail.com
T01-02 hj.jalava(a)gmail.com
   
Euran Pallo www.euranpallo.fi
T08-09 (syksy 2017) Dani Österlund, p. 044-725 8867, dani.osterlund(a)euranpallo.fi
T06-07 Toni Laurila, p. 040-527 1269, toni.laurila(a)euraprint.fi
T04-05 Rami Koivisto, p. 0400-855 575, rami.koivisto(a)eup.fi
T02-03 Jaana Kuusilehto, p. 050-386 7002, jaana.kuusilehto(a)eupart.fi
   
FC Halikko www.fchalikko.com
T2011 Virpi Reijonen (D-tytöt ja nuoremmat)
T09-10 virpi.reijonen(a)gmail.com
T08 Jani Elovaara, j_elovaara(a)hotmail.com
T06-07  
T02-04  
B-tytöt  
   
FC Rauma www.fcrauma.com
T02-04  Heidi Kopra 0400-725 944, kopraheidi(a)gmail.com
T05-06  Titta Aitavaara 0500-720 753, titta.aitavaara(a)luukku.com
T07-08  Johanna Koski 044-593 3959, jojohannakoski(a)gmail.com
T09-11  Janne Töllikkö 040-077 9395, kuski78(a)gmail.com
   
FC Ruskon Pallo www.fcruskonpallo.fi
T11-12 Johanna Anttonen, johanna.m.anttonen(a)gmail.com
T09-10 Jenni Virta, fcrpt0910(a)gmail.com
   
Harjavallan Pallo ry harjavallanpallo.yhdistysavain.fi
T06-08 Janne Lahtinen, janne.lahtinen(a)nornik.fi
T03-06 p. 050-438 4101
   
Kaarinan Nappulat www.kaana.fi
Futiseskari 2013-2014 synt. Harri Laaksonen
T 2012 synt p. 044-726 3110
T 2011 synt toimisto(a)kaana.fi
T 2010 synt  
   
Kaarinan Pojat www.kaapo.fi
Futiseskari 2010-2011 synt. tytöt & pojat Raimo Lindholm
Junnufutis 2008-2009 synt. tytöt & pojat p. 040-551 9705
D-tytöt 2003-2004 synt. kilpajoukkue raikka.lindholm(a)gmail.com
C-tytöt 2000-2002 synt. kilpajoukkue  
B-tytöt 1997-1999 synt. kilpajoukkue  
   
Kankaanpään Pallo kankaanpaanpallo.sporttisaitti.com
T 2009-2010 synt. Kaisa Peurala, kaisa.peurala(a)gmail.com
   
Kimito Sportsförening ksf.sporttisaitti.com/fotboll
T10-11 Bo-Eric Ahlgren
T08-09 p. 050-564 1193
T07 bo-eric.ahlgren(a)kimitoon.fi
T05-06  
T04  
B-tytöt  
   
Kokemäen Pallo kokemaenpallo.yhdistysavain.fi
T04-07 Vesa Saari, p. 0400-807 351, vesa.saari1(a)luukku.com
   
Laitilan Jyske laitilanjyske.sporttisaitti.com/jalkapallo
2004-2007 synt Mika Lintula
2006 ja myöh. syntyneet p. 040-701 0666
Naiset (1999 ja aik. syntyneet) mika.lintula(a)lailanet.net
   
Lauttakylän Luja www.lauttakylanluja.fi/jalkapallo2/
T11-12 Jussi Marttila, p. 040 508 0358, jussi.marttila(a)hotmail.com
T09-10 Heidi Sivula, p. 040-746 5595, heidi.m.sivula(a)gmail.com
T07-08 Teemu Paavilainen, p. 045-875 5204, teemu.m.paavilainen(a)gmail.com
T05-06 Kati Lahtinen, p. 040-585 8836, kati.lahtinen(a)kassimatti.fi
T03-04 Henna Kranni, p. 050-562 5366, henna.kranni(a)gmail.com
   
Liedon Pallo www.liedonpallo.net
T11-12, 1 krt. viikossa Vesa-Matti Hietanen
T09-10, piirisarja ja turnauksia vesamatti88(at)gmail.com, 050-4115389 
T07-08, turnauksia  
T05-06, piirisarja & turnauksia Jani Sivula, sivula76(a)gmail.com
T02-04, piirisarja & turnauksia p. 040-571 8447
   
Littoisten Työväen Urheilijat www.littoistentu.net
Futisleikkis 2-4 v & aikuinen (tytöt & pojat) Hanna Ruohonen
Pikku FutisEskari 3-5 -vuotiaat (tytöt & pojat) p. 045-860 3181
Iso FutisEskari yli 4-vuotiaat (tytöt & pojat) ltujalkapallo(a)gmail.com
   
Marttilan Murto marttilanmurto.sporttisaitti.com/palloilu/jalkapallo/
Tytöt 2000-2005 Toni Patama, tonipatama75(a)gmail.com
  p. 045-125 9184
   
Maskun Palloseura www.maskunpalloseura.fi
Prinsessafutis 2011-2012 synt Tomi Anttila
T10, Nappulaliiga p. 044-535 2221
T09, piirisarja toiminnanjohtaja(a)maskunpalloseura.fi
T08, piirisarja  
T07, piirisarja  
T04-06, piirisarja  
   
Musan Salama juniorit.musansalama.fi
Nappulat Siiri Lilja, siiri.lilja(at)musansalama.fi
F-tytöt (10-12) Mira Ravantti (valm.), mira.ravantti(a)luukku.com
E-tytöt (08-09) Nina Ketamo (jj), nina.ketamo(a)gmail.com
D-tytöt (06-07) Nina Ketamo (jj), nina.ketamo(a)gmail.com
C-tytöt (04-05) Essi Helander, essi.helander(a)musansalama.fi
B-tytöt (01-03) Essi Helander, essi.helander(a)musansalama.fi
   
Mynämäen Pallo 53 www.mynpa53.fi
T08-09 Nappulat Johanna Rahkola
T07 Nappulat p. 050-462 4814
T06 Nappulat mynpat0304.rahkola(a)gmail.com
T03-04  
T01  
Edustus 2000 synt. ja vanhemmat  
   
Nakkilan Nasta www.nakkilannasta.fi
T10-11 Anni-Mari Seppänen, annimariseppanen(a)gmail.com
T07-09 Janne Pöllänen, jannekeikalle(a)gmail.com
T04-06 Jani Varis, jani.varis(a)ahlsell.fi
T01-03 Pekka Kankeri, peuhuk(a)gmail.com, p. 0400-595 180
   
NiceFutis www.nicefutis.fi
Mimmiliiga 4 - 6 -vuotiaat Tanja Peltomaa, tanjapeltomaa(a)tp-training.fi
G10-11 p. 044-5240 194
E-F 07-09  
D06  
D05  
C03-04  
B01-02 (MuSa yj)  
   
Noormarkun Koitto www.noormarkunkoitto.fi/jalkapallo/
F9 Kati Lindgren, kati.lindgren(a)gmail.com
E10 p. 040-593 5827
   
Paimion Haka www.paimionhaka.fi
3-4 v perhefutis (tytöt & pojat) Kalle Partanen
5-6 v Prinsessafutis p. 045-645 0545
T12-06 Nappulaliiga harrastesarja toiminnanjohtaja(a)paimionhaka.fi
T10 piirisarja  
T09-08 piirisarja  
T07 piirisarja  
T06 piirisarja  
T05 piirisarja  
T04-02 Aluesarja, piirisarja  
B-tytöt  
   
Pallo-Iirot www.palloiirot.fi
Nappulaliiga 3-11 -vuotiaat Pasi Lehtonen, pasi.lehtonen(at)palloiirot.fi
Ikäkausijoukkueet G7 - p. 050-324 0543 
toimintaa kilpa- ja harrastepelaajille  
   
Pargas IF www.pargasif.fi/jalkapallo/
T05 Kati Kallio, katja.kallio(a)fysiogym.fi
T04 p. 040-584 6980
T03  
   
Peimari United www.peimariunited.com
T08 Olli Dahl, olli.dahl(a)peimariareena.fi
T07  
T05-06  
   
Perniön Urheilijat  
T07-09 (jalkapalloleikkikoulu) Jarno Juhansson, p. 0400-976339, jarno.johansson(a)luukku.com
   
Perttelin Peikot www.perttelinpeikot.net
T08-09, Prismaliiga, n. 2 krt viikossa Samuli Talvia
T06-07, Prismaliiga, n. 2 krt viikossa p. 040-823 8693
T04-05, Prismaliiga & turnaukset, n. 2 krt viikossa samulitalvia(a)gmail.com
   
Pihlavan Työväen Urheilijat ptusport.fi/jalkapallo/
T09-10 Johanna Laiho, p. 0400 826966, jozap(a)hotmail.com
   
Piikkiön Palloseura www.pips.fi
Futisleikkikoulu  
T09-10 Ville Simell, p. 050-3434 282, ville.t09ja10(a)gmail.com
T06-08 Jarna Hannukainen, p. 0400-633061, jhannukainen(a)gmail.com
T04-05 Taito Vanhapiha, taito.vanhapiha(a)gmail.com
C/D-tytöt (T01-02) Pasi Tölkkö, p. 050-323 7439, pasi.tolkko(a)turunlvipiste.com
B-tytöt Henri Laine, p. 040-506 0000
   
Pöytyän Kaima www.poytyankaima.fi
T01-05 Annika Haltsonen, annika.haltsonen(a)outlook.com
   
Raisio-Futis www.raifu.fi
T09-10, -10 Nappulaliiga, -09 piirisarja Terhi Gottschalk, terhisuvanto(a)hotmail.com
T07-08, piirisarja Hanna Salama, hanna.salama(a)familon.fi
T05-06, piirisarja Outi Penkkala, ouuti.penkkala(a)gmail.com
T03-04, Alueliiga ja piirisarja Maarit Heiniö, maarit.heinio(a)lindstrom.fi
C-tytöt (T02-01), piirisarja Tiina Lavanto, timatu(a)hotmail.com
B-tytöt Jarna Veranan, jarna.veranen(a)gmail.com
   
Salon Palloilijat www.jopox.fi/salpa
T09-10 Pauliina Kallio, p.044-505 2690, pauliinakal(a)gmail.com
T07-08 Petri Valjus, p. 050-487 3235, petevee(a)outlook.com
T05-06 Marja-Liisa Hirvonen, p. 040-548 5868, marjaliisa.hirvonen(a)gmail.com
T03-04 Mari Rehmonen, p. 040-742 9056, mari.rehmonen(a)salpa.net
  Marina Mattsson-Ruottinen, p. 044-554 4917, marina.mattsson-ruottinen(a)salpa.net
T01-02 Teuvo Rantanen, p. 044-770 1217, teuvo.j.rantanen(a)gmail.com
   
Someron Voima someronvoima.sporttisaitti.com
S-Market Nappulaliiga, korttelisarja tytöt & pojat Tommy Lundberg
T10 p. 0400 970259 
T08 tullarelundberg(a)hotmail.com
T06  
   
TPS www.tpsjuniorijalkapallo.fi
Perhefutis T11 ja nuoremmat Keijo Virtanen, keijo.virtanen(a)tps.fi
Temppukoulu muut Sami Haltia, sami.haltia(a)gmail.com
T9 ja nuoremmat  
T10 (2009)  
T11 (2008)  
T12 (2007)  
T13 (2006)  
T14 (2005)  
T15 (2004)  
T18  
   
Turun Kisa-Veikot www.turunkisaveikot.fi
Perhefutis 3-4 v (tytöt & pojat) Rauno Help
  p. 050-524 7141
  rauno.tukv(a)gmail.com
Prinsessafutis 2011-2013 synt. Susanna Lehto
T10 p. 040-734 1582
T07-09 susanna.lehto(a)outlook.com
Harrastejalkapallo 12-15 v (tytöt & pojat) Rauno Help
   
Turun Nappulaliiga www.turunnappulaliiga.fi/tyttöjoukkueet
tyttöjoukkueet 2002-2009 Juha Rannikko
edustusjoukkueet 05-06 synt p. 0400-226 457
  juha.rannikko(a)turunnappulaliiga.fi
   
Turun Toverit www.tuto.fi/lajit/jalkapallo
T01-03 Sarita Heinonen, sarita.heinonen(a)pp.inet.fi
  p. 040-505 2243
   
Turun Weikot www.turunweikot.fi/jalkapallo
Lapsi-aikuinen -kerho 2010-2012 synt Mika Salonen
Kikkakoulut 2009-2010 synt p. 0440-614 141
T07-08 mika.salonen(a)turunweikot.fi
T05-06  
T04  
T03 Pasi Huuskonen, p. 050-394 6592, pasi.huuskonen(a)turunweikot.fi
   
Uudenkaupungin Pallokerho www.fcupk.fi
T05-06 Tarmo Niemi, tarmo.niemi(a)luukku.com
T04 Petri Suominen, petri.a.suominen(a)uusikaupunki.fi
T03 Kari Dahlberg, dalla(a)uusikaupunki.fi
T02  
   
VG -62 www.vg-62.fi/jalkapallo
T08 Markus Hotanen, markus(a)hotanen.fi
T06-07 Juha Lehto, juha.e.lehto(a)gmail.com
T02-03 Tomi Leppiniemi, tomi.leppiniemi(a)live.com
   
Åbo IFK fotboll.aifk.fi
FunFootball 2008-2009 synt Mårten Saarinen
Åbo IFKUnited T08/09 p. 040-717 0801
Åbo IFKUnited T07/08 marten.saarinen(a)ffaifk.fi
Åbo IFKUnited T05/06  
T04/05  
T02/03  
CT01  
B-tytöt  
   
Åbo United www.abounited.fi
Åbo IFKUnited T08/09 Topi Jokinen, p. 0400-168 853, topi.jokinen(a)nitro.fi
Åbo IFKUnited T06/07 Magnus Påhlsson, p. 040-520 1825, magnus(a)pahlsson.org
Åbo IFKUnited T05/06 Pia Isaksson, pisaksso(a)abo.fi