Piirin turnauskalenteri

Tällä sivulla julkaistaan turnaukset, joille on myönnetty turnauslupa.

TURNAUKSIA LÄNSI-SUOMEN PIIRIN ALUEELLA 2019

PVM Turnaus/Järjestäjä Sarjat Kentät Yhteyshenkilö Puhelin
6.1. Loppiaisturnaus
TuNL
P11 Impivaaran jalkapallohalli Teuvo Mäkinen 040-8377775
12.1. TPK Futsal Cup
TPK
P11-17 Kupittaan Palloiluhalli 1-3 Ville Koskinen 0400-186736
19.1. FC Rauman Tammiturnaus
FC Rauma
P10-12
T11
Äijänsuon talviharjoitteluhalli
Hallinurmi
Kirsi Mulari-Mäkelä 044-0228290
20.1. FC Rauman Tammiturnaus
FC Rauma
P7-9
T9, T7+P6
Äijänsuon talviharjoitteluhalli Kirsi Mulari-Mäkelä 044-0228290
26.1. Länsi-Suomi turnaus
P-Iirot
P9-10 Äijänsuon talviharjoitteluhalli Kimmo Hörkkö 050-3037172
22.2. Hiihtolomaturnaus
TOVE
P10-13 Karhuhalli Jussi Rantala 040-5391819
10.3. Hymystä Hymyyn futsalturnaus
Wilpas
P9-15 Salohalli
Salon urheilutalo
Hasse Robertsson 0500-975662
23.3. Minea Cup
PaiHa
T18 Paimio KHT Pasi Suominen 050-4419111
30.3. T07 Kevätturnaus
PaiHa
T12 Paimio KHT Pia Holm 040-7482770
31.3. Kevätturnaus
PaiHa
P12 Paimio KHT Hanna-Maria Veijola 040-5205096
6.4. Treeniturnaus
EuPa
P14 Euran urheilukeskus tn Sanna Paassilta 050-3004274
6-7.4. Kultanummiturnaus
LTU
P7-20 Littoinen KHT
Kaarina KHT
Valkeavuori KHT
Piikkiön liikuntakeskus KHT
Piikkiön Pop-areena
Lieto KHT
Rusko KHT
Raisio Ihala
Raisio Kerttula KHT
Arto Branders 044-9063503
7.4. Kevätturnaus
PaiHa
N Paimio KHT Reijo Mattila  
13.4. P07-turnaus
FC Halikko
P12 Hippo-areena KHT Tarmo Paldán 044-9137937
13.4. P09 Kevätturnaus
PaiHa
P10 Paimio KHT Marko Wahlsten 0500-528582
13.4. Mynsteriturnaus
FC Ulvila
P12-13 Mynsteri TN Rami Nieminen 050-3690020
13-14.4. Spring Cup
ÅIFK
P10-13
T11-13
Kupittaa 2 KHT
Kupittaa 5 KHT
Yläkenttä KHT
Lena Hindström-Pesu 040-5259029
14.4. Säästöpankki-turnaus
FC Ulvila
P14 Mynsteri TN Jere Ahonkivi 044-3727872
14.4. PreSeason Cup
KaaPo
P13 Kaarina KHT Mikko Heinonen 050-4800238
22.4. Pääsiäisturnaus
TOVE
P7-9 Karhuhalli Jussi Rantala 040-5391819
27.4. Astrum Itä-Länsi Cup T12 haaste
T13 kilpa
Astrum KHT Petri Valjus 050-4873235
27.4. P11 Kevätturnaus
PaiHa
P11 Paimio KHT Tanja Lujala 040-5091552
4.5. Kevätturnaus
Lieto
T9-10 Lieto KHT Marjaana Sjölund 044-2704680
4.5. Kevätturnaus
FC Halikko
E10 Hippo-areena KHT Matti Saario 045-1379673
4-5.5. Fun with Football -turnaus
Peimari Utd
P/T 6-10 OP-Hakkispaana KHT Eija Leppiniemi 050-4076970
18-19.5.
25-26.5.
Länsikeskus Cup
TuNL
P7-12 Teräsrautela KHT Juuso Lehtonen 050-3030851
25.5. Kaimattarien kevätturnaus
PöKa
T11 Riihikosken urheilukenttä Marko Reinikainen 050-4942036
25-26.5. Nappulat Nurmella -turnaus
TuNL
P8-10
T8-11
Kärsämäki Markku Oksman 040-7442342
25-26.5. Kaarina -turnaus
KaaPo
T8-15
Keskuskenttä KHT
Keskuskenttä 2
Keskuskenttä 3
Keskuskenttä 5
Vaarniemen KHT
Valkeavuoren KHT
Littoisten KHT
POP- pankki -areena Piikkiö
Liikuntahallin KHT Piikkiö
Olli Tuominen 040-5441812
25-26.5. PTU-turnaus
PTU
P7-13 Levon kenttä
Reposaaren kenttä
Vesa Tomberg 040-5734215
26.5. Kaiman kevätturnaus
PöKa
P11 Riihikosken urheilukenttä Marko Reinikainen 050-4942036
7-9.6. TPK Soccer Cup
TPK
P9-17 Kupittaan kentät Ville Koskinen 0400-186736
8.6. ÅU Cup
PIF
P6-11
T6-10
Aktia Arena
Koivuhaka nurmi
Tennby nurmi
Petra Furu 040-1822441
15.6. Legenda-turnaus
FC Ulvila
P11 Mynsteri TN Noora Ylimys 044-2708139
15.6. KesälomaCup
FC RP
P8 Rusko KHT Heidi Sillanpää 050-4419900
27-30.6. Aura Cup
TPS
P8-14
T8-13
Kupittaan kentät Kaisa Alkio 040-5318565
26-28.7. Ystävyyskaupunkiturnaus
Inter, TPK, TPS, TuNL, TuTo, ÅIFK
P14 Kupittaa 2 KHT
Kupittaa 5 KHT
Kupittaa 1
Kupittaa 6
Kupittaa 8
Kupittaa 10
Kari Bäcklund 045-6900977
3-4.8. Jymy Cup
APU
P6-12
T6-13
Auran tekonurmi
Auran Urheilupuisto
Auran Urheilukenttä
Auran Kirkonkulman nurmi
Auran kunnantalon tekonurmi
Ville Antikainen 050-3443500
3-4.8. Nurmikenttäcup
KSF
P9-15
T9-16
Amospuiston nurmikentät Bosse Ahlgren 0505641193
10-11.8. TOVE Turnaus
TOVE
P6-P11 Toejoen kenttä Jussi Rantala 040-5391819
17.8. Mimmi Cup
SalPa
N Astrum KHT
Paukkula nurmi
Venla Inkinen 044-7469753
24-25.8. KaaPo -turnaus
KaaPo
P7-13
Keskuskenttä KHT
Keskuskenttä 2
Keskuskenttä 3
Keskuskenttä 5
Olli Tuominen 040-5441812
31.8. Tähtiturnaus
Lieto
T6-7 Lieto KHT Joni Pinomäki 050-3878561
31.8. Volkkariturnaus
LLuja
P10 Huittinen Pellonpuisto TN Lauri Lehtinen 050-5398839
31.8. Ruska-turnaus
FC RP
P7 Rusko KHT Kati Eivola 0400-450991
7-8.9. L&T Syysturnaus
MuSa
P12 Pori Urheilukeskus TN Tuomas Pienimäki 050-4677866
14.9. Turnaus
Lieto
P8 Lieto KHT Jarno Kankaanranta 040-7292445
14.9. Arvo Katila
EuPa
P12 Euran urheilukeskuksen kentät
OP-Areena
Riikka Koivunen  
14-15.9. Jukka Paatelo -turnaus
TuNL
P11 Impivaara nurmi
Impivaaran jalkapallohalli
Teuvo Mäkinen 040-8377775
21-22.9. Saksantila Cup
PiPS
P12 POP- pankki -areena Piikkiö Ville Simell 050-3434282
28-29.9. Heppari Cup
TuNL
P7-9 Teräsrautela KHT
Impivaaran jalkapallohalli
Niko-Matti Wesén 040-9307041
28-29.9. Salo Cup
SalPa
P8-11
T8-11
Salon urheilupuisto
Salo KHT
Salo nurmi 4
Salo nurmi 5
Tomi Aho 045-1590969
12-13.10. Eerikkilä Cup (Futsal)
SoVo
P17 Eerikkilän palloiluhalli Tommy Lundberg 0400-970259
19-20.10. Syysturnaus
FC Rauma
P9-12
T11 ja T13
Äijänsuon Stadion
Äijänsuon talviharjoitteluhalli
Kirsi Mulari-Mäkelä 044-0228290
26-27.10. Hymystä Hymyyn jalkapalloturnaus
Wilpas
P6-15 Salo KHT
Moisio KHT
Hasse Robertsson 0500-975662