Pikkukenttien turnaukset 2019

Piirin kilpailuvaliokunta on kokouksessaan 04.12.2018 päättänyt P11/T11 ja sitä nuorempien ikäluokkien turnauspäivät kaudelle 2019.

P11/T11 JA NUOREMPIEN IKÄLUOKKKIEN TURNAUSPÄIVÄT 2019

P11 / P9 TURNAUSJÄRJESTÄJÄT P11 TURNAUSOHJELMAT / P9 TURNAUSOHJELMAT
la 15.06.2019 FF Jaro/-09 (P11) / Pietarsaari - turnauksessa P11 ikäluokan joukkueita
Esse IK (P11 + P9) / Ähtävä - turnauksessa P11 ja P9 ikäluokkien joukkueita
FC Folk (P9) / Haapavesi - turnauksessa P9 ikäluokan joukkueita
su 07.07.2019 K-Pallo (P11 + P9) / Kalajoki - turnauksessa P11 ja P9 ikäluokkien joukkueita
MJK (P11) / Kinnula - turnauksessa P11 ja P9 ikäluokkien joukkueita
la 03.08.2019 LBK (P11) / Larsmo - turnauksessa P11 ikäluokan joukkueita
KP-V (P11 + P9) / Kaustinen - turnauksessa P11 ja P9 ikäluokkien joukkueita
TUS (P9) / Teerijärvi - turnauksessa P9 ikäluokan joukkueita
su 25.08.2019 LoVe (P11 + P9) / Lohtaja - turnauksessa P11 ja P9 ikäluokkien joukkueita
FC Ylivieska (P11) / Ylivieska - turnauksessa P11 ja P9 ikäluokkien joukkueita
     
P10 / P8 TURNAUSJÄRJESTÄJÄT P10 TURNAUSOHJELMAT / P8 TURNAUSOHJELMAT
su 16.06.2019 FC Ylivieska (P10) / Ylivieska - turnauksessa P10 ja P8 ikäluokan joukkueita
K-Pallo (P10 + P8) / Kalajoki - turnauksessa P10 ja P8 ikäluokan joukkueita
la 06.07.2019 HK (P10) / Haapajärvi - turnauksessa P10 ikäluokan joukkueita
KPV (P8) / Kokkola - turnauksessa P10 ja P8 ikäluokan joukkueita
su 04.08.2019 FC-92 (P10) / Nivala - turnauksessa P10 ja P8 ikäluokan joukkueita
KP-V (P10) / Kaustinen - turnauksessa P10 ja P8 ikäluokan joukkueita
TUS (P10) / Teerijärvi - turnauksessa P10 ikäluokan joukkueita
la 24.08.2019 OuHu (P10) / Oulainen - turnauksessa P10 ja P8 ikäluokan joukkueita
TU (P10) / Toholampi - turnauksessa P10 ja P8 ikäluokan joukkueita
KPV (P10) / Kokkola - turnauksessa P10 ikäluokan joukkueita
     
T11 / T9 TURNAUSJÄRJESTÄJÄT T11 TURNAUSOHJELMAT / T9 TURNAUSOHJELMAT
la 15.06.2019 LoVe (T11) / Lohtaja - turnauksessa T11 ja T9 ikäluokkien joukkueet
su 07.07.2019 TUS (T9) / Teerijärvi - turnauksessa T11 ja T9 ikäluokkien joukkueet
la 03.08.2019 PeFF (T11 ja T9) / Pedersöre - turnauksessa T11 ja T9 ikäluokkien joukkueet
su 25.08.2019 HK (T11) / Haapajärvi - turnauksessa T11 ikäluokkien joukkueet
KP-V (T9) / Kaustinen - turnauksessa T9 ikäluokkien joukkueet
     
T10 TURNAUSJÄRJESTÄJÄT T10 TURNAUSOHJELMAT
su 16.06.2019 TUS (T10) / Teerijärvi - turnauksessa T10 ikäluokan joukkueet
la 06.07.2019 K-Pallo (T10) / Kalajoki - turnauksessa T10 ikäluokan joukkueet
su 04.08.2019 Esse IK (T10) / Ähtävä - turnauksessa T10 ikäluokan joukkueet
la 24.08.2019 KP-V (T10) / Kaustinen - turnauksessa T10 ikäluokan joukkueet

Piirin pikkukenttien ottelut pelataan turnausmuotoisina - INFO-kirje >>>
P11/T11 ja P10/T10 ikäluokkien peleissä on käytössä paitsioalue - katso kenttäpiirros.
Kaikki Pelaa -säännöt tiivistettynä pelinohjaajille >>>
Kaikki Pelaa -säännöt >>>
All Stars -regler >>>
Ottelutuloksen ilmoittaminen P11/T11 ja nuoremmat ikäluokat >>>