LeikkiMaailma

Kaikki Pelaa - säännöt >>>>>
Itä-Suomen piirin nuorten Pelisäännöt >>>>>
Tulospalvelun ohjeita >>>>>

Uusien joukkueiden ilmoittautuminen syksyn sarjoihin 15.05. - 02.06. välisenä aikana - myös mahdollinen poisjäänti syksyn sarjoista on tehtävä viimeistään 02.06.  Syksylle mukaan tuleva uusi seura ei välttämättä saa itselleen kotiturnausta.

Huomioikaa muuttuneet ottelujen peliajat !!!!!

(03.06.2019 mukainen tilanne)

P11 (-08)
FC SIILI, Hurtat, JIPPO-j/08 punainen, LehPa/09, LehPa/punamusta, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, SiPS, SoU, SuPa, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen (15)
- 8v8 - 2x25 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkava ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

05.05.    
turnausjärjestäjänä ToU
(FC SIILI, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, SiPS, SuPa, ToU)
turnausjärjestäjänä Yllätys > turnaus siirretty olosuhteiden johdosta - uusi turnauspäivä 19.05.
(Hurtat, JIPPO-j/08 punainen, LehPa/09, LehPa/punamusta, SoU, WJK, Yllätys/valkoinen)

26.05.    
turnausjärjestäjänä LehPa

(Hurtat, JIPPO-j/08 punainen, LehPa/09, LehPa/punamusta, Yllätys)
turnausjärjetäjänä PK-37
(FC SIILI, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, ToU)
turnausjärjestäjänä SoU
(SaPa, SiPS, SoU, SuPa, WJK)

15.06.    
turnausjärjestäjänä SaPa

(LehPa/09, LehPa/punamusta, Pallokissat, SaPa, SoU, SuPa, WJK)
turnausjärjestäjänä SiPS
(FC SIILI, Hurtat, JIPPO-j/08 punainen, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, ToU, Yllätys)

04.08.     turnausjärjestäjinä Hurtat ja WJK
24.08.     turnausjärjestäjinä Pallokissat ja SuPa
08.09.     turnausjärjestäjinä FC SIILI ja JIPPO-j

________________________________________________________________________________________________________________________

P10 (-09)
AC BARCA, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, JIPPO-j/punainen, JuPy, KiuPa, LaPa-95, LehPa/09, NP-H, Pallokissat/09 musta, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, RautU, SaPa, SuPa, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen (18)
Uudet joukkueet syksylle: KiU ja WJK/sininen
- 8v8 - 2x25 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkava ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

11.05.    
turnausjärjestäjänä LehPa

(AC BARCA, JIPPO-j/punainen, JuPy, LehPa, NP-H, Yllätys/valkoinen)
turnausjärjestäjänä PK-37
(KiuPa, LaPa-95, Pallokissat/09 musta, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, ToU)
turnausjärjestäjänä SaPa
(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, RautU, SaPa, SuPa, WJK)

30.05.    
turnausjärjestäjänä JuPy

(AC BARCA, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, JuPy, KiuPa, Pallokissat/09 musta)
turnausjärjestäjänä SuPa
(LehPa/09, RautU, SaPa, SuPa, WJK, Yllätys)
turnausjärjestäjänä ToU
(JIPPO-j/punainen, LaPa-95, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, ToU)

16.06.    
turnausjärjestäjänä AC BARCA

(AC BARCA, LaPa-95, LehPa/09, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen)
turnausjärjestäjänä KiuPa
(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, KiuPa, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen)
turnausjärjestäjänä RautU
(JIPPO-j/punainen,  JuPy, RautU, SaPa, SuPa)

11.08.     turnausjärjestäjinä FC SIILI, WJK ja Yllätys
31.08.     turnausjärjestäjinä JIPPO-j ja NP-H
14.09.     turnausjärjestäjinä LaPa-95 ja Pallokissat

_____________________________________________________________________________________________________________________

P9 (-10)
FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, Hurtat, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JuPy, KiuPa, LehPa, Pallokissat/10 musta, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, SiPS/valkoinen, SuPa, ToU, Yllätys/Leijonat, Yllätys/Tiikerit (17)
Uusi joukkue syksylle: KiuPan toinen joukkue (KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat)
- 5v5 - 2x20 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

05.05.    
turnausjärjestäjänä JuPy
> turnaus siirretty olosuhteiden johdosta - uusi turnauspäivä 08.06.
(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, JuPy, KiuPa, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, SiPS/valkoinen, SuPa)
turnausjärjestäjänä LehPa > turnaus siirretty olosuhteiden johdosta - uusi turnauspäivä 09.06.
(Hurtat, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, Lehpa, Pallokissat/10 musta, ToU, Yllätys/Leijonat, Yllätys/Tiikerit)

26.05.    
turnausjärjestäjänä KiuPa

(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, Hurtat, KiuPa, JuPy, Pallokissat/10 musta, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen)
turnausjärjestäjänä ToU
(JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, LehPa, SiPS, SiPS/valkoinen, SuPa, ToU, Yllätys/Leijonat, Yllätys/Tiikerit)

15.06.    
turnausjärjestäjänä PK-37

(JuPy, KiuPa, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, SiPS/valkoinen, SuPa, ToU)
turnausjärjestäjänä Yllätys
(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, Hurtat, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, LehPa, Yllätys/Leijonat, Yllätys/Tiikerit)

03.08.     turnausjärjestäjinä FC SIILI ja SuPa
17.08.     turnausjärjestäjinä JIPPO-j ja Pallokissat
01.09.     turnausjärjestäjinä Hurtat ja SiPS

_____________________________________________________________________________________________________________________

P8 (-11)
AC BARCA, FC SIILI/Kanuunat, FC SIILI/Pommit, FC SIILI/Tykit, KiuPa, LaPa-95/punainen, LaPa-95/valkoinen, LehPa, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (13)
Uudet joukkueet syksylle: FC Nurmes ja LehPa/musta
- 5v5 - 2x20 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

18.05.    
turnausjärjestäjänä LehPa

(AC BARCA, FC SIILI/Kanuunat, FC SIILI/Pommit, FC SIILI/Tykit, LehPa, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen)
turnausjärjestäjänä PK-37
(KiuPa, LaPa-95/punainen, LaPa-95/valkoinen, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen)

16.06.    
turnausjärjestäjänä FC SIILI

(AC BARCA, FC SIILI/Kanuunat, FC SIILI/Pommit, FC SIILI/Tykit, KiuPa, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen)
turnausjärjestäjänä Yllätys
(LaPa-95/punainen, LaPa-95/valkoinen, LehPa, Pallokissat, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen)

10.08.     turnausjärjestäjinä KiuPa ja Pallokissat
24.08.     turnausjärjestäjinä AC BARCA ja LaPa-95

_____________________________________________________________________________________________________________________

T11 (-08)
FC Hertta, FC Hertta/09, FC SIILI, FC SIILI/09, Klubi-36, Pallokissat/08 musta, STPS, ToU, WJK (9)
- 8v8 - 2x25 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkava ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

04.05.    
turnausjärjestäjänä ToU
> turnaus siirretty olosuhteiden - uusi turnauspäivä 17.08.
(kaikki joukkueet)

18.05.    
turnausjärjestäjänä FC Hertta

(kaikki joukkueet - ei STPS)

16.06.    
turnausjärjestäjänä WJK

(kaikki joukkueet)

10.08.     turnausjärjestäjänä Klubi-36
17.08.     turnausjärjestäjänä ToU
25.08.     turnausjärjestäjänä Pallokissat
14.09.     turnausjärjestäjänä FC SIILI

_____________________________________________________________________________________________________________________

T10 (-09)
FC Hertta, FC SIILI/Rubiinit, FC SIILI/Smaragdit, Klubi-36, Pallokissat/09 valkoinen (5)
- 8v8 - 2x25 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkava ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

11.05.    
turnausjärjestäjänä Pallokissat

(kaikki joukkueet)

08.06.    
turnausjärjestäjänä FC Hertta

(kaikki joukkueet)

18.08.     turnausjärjestäjänä FC SIILI
01.09.     turnausjärjestäjänä Klubi-36

Joukkueiden vähäisestä määrästä johtuen kaikkia ilmoitettuja turnauspäiviä ei käytetä
_____________________________________________________________________________________________________________________

T9 (-10)
FC Hertta/11, FC Hertta/musta, FC Hertta/punainen, FC SIILI/Opaalit, FC SIILI/Safiirit, Klubi-36, Pallokissat/10 musta, Pallokissat/10 valkoinen, STPS, ToU (10)
- 5v5 - 2x20 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

19.05.    
turnausjärjestäjänä ToU

(kaikki joukkueet - ei Pallokissat/10 musta, Pallokissat/10 valkoinen)

09.06.    
turnausjärjestäjänä Klubi-36

(kaikki joukkueet)

11.08.     turnausjärjestäjinä FC SIILI ja Pallokissat
25.08.     turnausjärjestäjinä FC Hertta ja STPS